Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra13/ftp/laryngologia-zdrowie-co-i-jak.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Oswajanie kłopotliwego dziecka: amerykańskie rodziny, poradnictwo dla dzieci i granice autorytetu psychiatrycznego – Laryngologia
Skip to content

Oswajanie kłopotliwego dziecka: amerykańskie rodziny, poradnictwo dla dzieci i granice autorytetu psychiatrycznego

2 lata ago

600 words

Do kogo powracać rodzice, gdy syn lub córka wyczerpią swoje możliwości wychowywania dzieci, pozostawiając je na końcu rozumu. W oswajaniu kłopotliwego dziecka, Kathleen W. Jones, historyk z Virginia Polytechnic Institute i State University, dostarcza wymownego, erudycyjnego opisu tego, jak w pierwszej połowie tego stulecia psychologowie, psychiatrzy i pracownicy społeczni połączyli się razem jako dziecko przewodnictwo, aby uzyskać wyłączny autorytet w zrozumieniu przyczyn i sposobów leczenia problematycznych zachowań. Historia Jonesa zaczyna się od reformatorów z epoki progresywnej, takich jak Jane Addams, którzy wierzyli w sprawiedliwość wartości rodzinnych klasy średniej i postanawiają przekazać je rodzinom robotniczym i imigrantom, którzy, ponieważ nie zostali zamerykanizowani, byli ich pogląd, rodząc upośledzone i upośledzone dzieci. Ci oszczędzający dzieci byli ekologami . Podobnie jak ich odpowiednicy w zdrowiu publicznym, widzieli kłopotliwe zachowanie, które wynikało w dużej mierze ze zubożałych warunków, w jakich wychowywano dzieci. Jednak ochrona środowiska została stopniowo zastąpiona przez determinizm emocjonalny, w którym problemy behawioralne dzieci były postrzegane jako zakorzenione w niezaspokojonych potrzebach emocjonalnych.
Jones ilustruje to przejście do przewagi psychodynamicznej z wykorzystaniem dokumentacji medycznej Fundacji Judge Baker (później przemianowanej na Judge Baker Guidance Centre), która powstała w Bostonie w 1917 roku. Baker, jak jest znany lokalnie, był pierwotnie oddziałem nieletniego sąd, ale później służył wielu kłopotliwym dzieciom, które zostały sprowadzone przez rodziców. Bohaterem opowieści Jonesa o tej ideologicznej zmianie jest doktor William Healy, pierwszy dyrektor kliniki i autor jego ważnego badania, The Individual Delinquent: Podręcznik diagnozy i prognozy dla wszystkich zainteresowanych przestępcami, opublikowany w 1915 roku (Glen Ridge, NJ: Patterson Smith Reprint, 1969).
W swojej książce Healy przedstawił 20 ogólnych kategorii czynników sprawczych dla przestępczości, w tym tych, które były rozwojowe, fizyczne, środowiskowe i psychologiczne. Najczęściej Healy ustalała, że sprawę można wytłumaczyć tylko kombinacją kilku te przyczyny. Aby osiągnąć tę pozycję, Healy musiała wystrzegać się wcześniej popularnych wyjaśnień heredytarnych, a także tych, które łączą przestępczość z upośledzeniem umysłowym lub innymi wadami umysłowymi . Jego naukowe podejście nie pozostawiało mu żadnej innej alternatywy. Healy zauważyła, że przestępcy pacjenci w Baker niekoniecznie mają podrzędny iloraz inteligencji na testach, które stały się standardową częścią rytuału oceny kliniki. A ponieważ ideologia kliniki została spopularyzowana przez zwolenników poradnictwa dziecięcego ( guiders child ), Pacjenci kliniki coraz częściej pochodzili z dobrych rodzin z klasy średniej, a nie z biednych, którym opiekowały się dzieci.
Mimo że zostały opublikowane ponad 80 lat temu, diagramy z The Individual Delinquent, w których Healy pokazały sieć przyczynowości , łatwo można było pomylić z współczesnymi ilustracjami, z kilkoma modyfikacjami terminologii, takimi jak zmiana rozbite na kawałki . do domu do gospodarstwa domowego z głową żeńską . Ale zamiast wychwalać Healy ego jako wizjonera, Jones rzuca go na swego rodzaju złoczyńcę, który pomógł zabrzmieć wieścią o progresywnym środowisku i interwencji wspólnotowej , torując drogę dla szkodliwej matki . obwinianie teorii (obwinianie matki za problemy dziecka) z uwagi na skupienie się na indywidualnym pacjencie i płytkie podejście do ochrony środowiska , które ignorowało znaczenie rozróżnienia klas.
Konto Jonesa jest zabarwione przez jej pozorne przekonanie, że właściwe metody leczenia problemów ze zdrowiem psychicznym są środowiskowe, ale jej krytyka jest najczęściej ukośna i zawoalowana
[podobne: hiperamonemię, objaw trousseau, lamiwudyna ]
[przypisy: olx biala podlaska, urydynox opinie, bataty wartości odżywcze ]

0 thoughts on “Oswajanie kłopotliwego dziecka: amerykańskie rodziny, poradnictwo dla dzieci i granice autorytetu psychiatrycznego”