Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra13/ftp/laryngologia-zdrowie-co-i-jak.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Życie w Texas State Lunatic Asylum, 1857-1997 ad – Laryngologia
Skip to content

Życie w Texas State Lunatic Asylum, 1857-1997 ad

2 lata ago

359 words

Istnieje wiele zdjęć i ilustracji budynków, mundurów personelu i pacjentów oraz rutyny pracy i rekreacji. Utrzymanie porządku, poprzez zasady formalne i nieformalne, określało, w jaki sposób pacjenci przystosowali się do życia w społeczności, która czasami przypominała rodzinę, a czasem więzienie. W połowie lat pięćdziesiątych XX wieku, wstrząśnięte skandalami dotyczącymi warunków opieki, szpitalami psychiatrycznymi w całym kraju iw Teksasie, padł atak, a wraz z nadejściem potężnych i skutecznych leków przeciwpsychotycznych, wraz z potężną nową ideologią wspierającą leczenie oparte na społeczności, szpitale te zaczęli opróżniać swoje łóżka w szybkim tempie. Prawnicy rozpoczęli serię spraw sądowych mających na celu ochronę praw pacjentów, co ułatwiło przemieszczanie pacjentów poza szpitalem, ale prawdopodobnie była to ekonomia bardziej niż jakikolwiek inny czynnik, który doprowadził do dramatycznego zmniejszenia spisu szpitali w Teksasie i gdzie indziej . Przesunięcie kosztów z państwa na rząd federalny, ponieważ pacjenci kwalifikowali się do uzyskania dodatkowego dochodu z zabezpieczenia, do Medicare i do Medicaid, przyczyniają się do deinstytucjonalizacji bardziej niż jakikolwiek inny czynnik.
Wiele, jeśli nie większość społeczności było nieprzygotowanych do zwolnienia tych pacjentów, jak wynikało z faktu, że zasoby zostały przeniesione z instytucji do społeczności ani w wystarczających ilościach, ani w wystarczająco szybkim tempie, co doprowadziło do publicznej katastrofy zdrowia, którą mamy na nasze ręce dzisiaj. Ale jeśli nie zapomnimy, jakie naprawdę były te instytucje, powrót do wcześniejszego systemu jest niewyobrażalny. Tak pomaga nam ta książka. Chociaż niektórzy pacjenci mogą dzisiaj wymagać pewnej formy opieki instytucjonalnej, powrót do starego azylu wariatów byłby strasznym przyznaniem się do klęski klinicznej. Jeśli zachowujemy godność pacjentów z poważnymi zaburzeniami psychicznymi przede wszystkim w naszej polityce publicznej, możemy zaprojektować i wdrożyć humanitarne i skuteczne możliwości opieki i leczenia takich pacjentów.
Steven Sharfstein, MD
Sheppard Pratt Health System, Baltimore, MD 21204

[hasła pokrewne: kalikreina, wysiękowe zapalenie opłucnej, nieżyt oskrzeli ]
[patrz też: medeor leszno, evra ulotka, syrop prawoślazowy ulotka ]

0 thoughts on “Życie w Texas State Lunatic Asylum, 1857-1997 ad”