Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra13/ftp/laryngologia-zdrowie-co-i-jak.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Oswajanie kłopotliwego dziecka: amerykańskie rodziny, poradnictwo dla dzieci i granice autorytetu psychiatrycznego ad – Laryngologia
Skip to content

Oswajanie kłopotliwego dziecka: amerykańskie rodziny, poradnictwo dla dzieci i granice autorytetu psychiatrycznego ad

2 lata ago

401 words

Zbliża się do bezpośredniego stwierdzenia ideologicznego, pisząc: W pewnym momencie historii Ameryki, pośród najgorszej katastrofy gospodarczej kraju, poradnictwo dla dzieci stanowiło sposób na opiekę nad wszystkimi dziećmi bez żadnej restrukturyzacji gospodarczej. Podobnie wydaje się Jones niezdolny do sankcjonowania użycia determinizmu emocjonalnego, aby usunąć winę za kłopotliwe zachowanie z ramion dzieci. Opisując zeznania Healy ego o obronie podczas procesu zabójstwa Nathana Leopolda, Jr. i Richarda Loeb, pisze, że nienormalne i ohydne zachowanie Leopolda i Loeba zostało oswojone i uczynione normalnie dzięki analizie ekspertów. Opisując leczenie kliniki 11-letniego Adama, którego Jones opisuje jako piekło, ponieważ rozpalił ognisko, ukradł pieniądze i ogólnie uczynił życie swojej macochy żałosnym , bagatelizuje fakt, że Adam nigdy nie znał jego biologicznego ojciec, że jego biologiczna matka umarła, a jego nowo narodzony ojczym i nowa macocha chcieli go odtrącić . Zamiast tego pisze, że bezpieczeństwo i pochodzenie były dalekie od ognia, kradzieży i niepokojących zachowań rodziców Adama. postrzegane jako problemy ich syna. W rzeczywistości problem przestał być w ogóle Adamem, ponieważ klinika badała nieumiejętność zaspokojenia jego potrzeb emocjonalnych przez rodziców i badała sposoby zmiany rodziców.
Są inne luki. Pomimo faktu, że 90 procent dzieci leczonych w klinice to chłopcy, Jones ma tendencję do zilustrowania swojego pisma z przedstawieniami dziewcząt, które były kłopotliwe, ponieważ dręczyły w stosunku do zawężonych ról płciowych na początku XX wieku. Brakuje również ludzkiego elementu praktyki klinicznej. Jones pisze obszernie o tym, jak dzieci były zawsze mimowolnymi uczestnikami w klinice i jak klinicyści stosowali oszustwa, aby podtrzymać leczenie, ale rzadko wspomina się o opiece, związku lub leczeniu.
Wiele szkód zostało spowodowanych przez obwinianie matki, zwłaszcza przez pojęcia schizofrenogennych matek i schłodzonych matek (zimne i odległe matki uważały, że powodują autyzm), oraz przez błędne traktowanie psychoanalityczne, takie jak próby leczenia . męski homoseksualizm. Godne pochwały jest to, że Jones bada zdarzenia poprzedzające te przerażające praktyki. Jej konto jest dobrze napisane, informacyjne, interesujące i inteligentne. Jest również niepełna. Jones znajduje się na pozycji psychiatry, która błędnie diagnozuje zaburzenie pacjenta, ponieważ nie przeszła dokładnej historii.
Daniel J. Kindlon, Ph.D.
Harvard Medical School, Boston, MA 02115

[przypisy: komórki oksyfilne, mikroangiopatia zakrzepowa, pompa krążeniowa ]
[podobne: skurcze przepowiadajace, cefalgin, szczepionka hexa ]

0 thoughts on “Oswajanie kłopotliwego dziecka: amerykańskie rodziny, poradnictwo dla dzieci i granice autorytetu psychiatrycznego ad”