Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra13/ftp/laryngologia-zdrowie-co-i-jak.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Objawy i cierpienie u kresu życia u dzieci chorych na raka ad 7 – Laryngologia
Skip to content

Objawy i cierpienie u kresu życia u dzieci chorych na raka ad 7

2 lata ago

343 words

Lekarze odmówili nam pozwolenia na kontakt z 8 procentami rodzin, a 22 procent rodziców odmówiło udziału. Pocieszające jest, że jedyną znaczącą różnicą między dziećmi rodziców, którzy odpowiedzieli, a dziećmi tych, którzy nie zareagowali, był odsetek, który przeszedł resuscytację krążeniowo-oddechową. Na koniec zbadaliśmy wzorce opieki w jednej instytucji. Opieka nad dziećmi z chorobą nowotworową jest jednak często regionalizowana w Stanach Zjednoczonych ze względu na potrzebę przeszkolenia personelu w podspecjalizacjach.29 Dlatego nasze odkrycia mogą odzwierciedlać doświadczenia wielu dzieci chorych na raka.
Nasze wyniki sugerują, że większa dbałość o kontrolę objawów i ogólne samopoczucie dzieci z zaawansowaną chorobą może złagodzić ich cierpienie. Rozpoznanie tego problemu przez społeczność medyczną powinno skłaniać do wysiłków zmierzających do poprawy zarówno komunikacji między rodzicami i opiekunami, jak i jakości życia dzieci umierających na raka. Potencjalna korzyść z takich wysiłków może być znaczna.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany częściowo przez David B. Perini, Jr., Program Jakości Życia w Dana-Farber Cancer Institute. Dr Wolfe był odbiorcą stypendium Agencji Ochrony Zdrowia i Badań nad Politykami (5 T32 HS00063) i jest stypendystą wydziału w ramach projektu Śmierć w Ameryce.
Jesteśmy wdzięczni Janet Duncan, RN, MS za staranne utrzymywanie bazy danych o dzieciach, które zmarły na raka.
Author Affiliations
Od Departamentów Onkologii Dziecięcej (JW, HEG, SBL, JME), Biostatystycznej Nauki (NK) i Dorosłej Onkologii (JCW) oraz Centrum Badań Efektów i Polityki (JW, JCW) Dana-Farber Cancer Institute, Boston; Departament Medycyny, Szpital Dziecięcy w Bostonie (JW, HEG, SS-S.); Departament Medycyny, Brigham i Szpital Kobiecy w Bostonie (JCW); oraz Departament Bioetyki Klinicznej, National Institutes of Health, Bethesda, Md. (EJE).
Wyślij prośby o przedruk do Dr Weeksa z Centrum Badań nad Skutkami i Polityki oraz oddziału onkologii dorosłych, Dana-Farber Cancer Institute, 44 Binney St., Boston, MA 02115 lub w [email protected].
[hasła pokrewne: odgłos opukowy stłumiony, zwężenie tchawicy, żyła podobojczykowa ]
[hasła pokrewne: laryngolog wikipedia, gratka bydgoszcz, olx bielawa ]

0 thoughts on “Objawy i cierpienie u kresu życia u dzieci chorych na raka ad 7”