Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra13/ftp/laryngologia-zdrowie-co-i-jak.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Ludzka i mysia skóra właściwa zawiera komórki dendrytyczne. Izolacja za pomocą nowej metody i charakteryzacji fenotypowej i funkcjonalnej. – Laryngologia
Skip to content

Ludzka i mysia skóra właściwa zawiera komórki dendrytyczne. Izolacja za pomocą nowej metody i charakteryzacji fenotypowej i funkcjonalnej.

2 lata ago

231 words

Komórki dendrytyczne (DC) zawierają układ komórek w narządach limfoidalnych i nie-limfatycznych, które są wyspecjalizowane w prezentowaniu antygenów i inicjowaniu pierwotnych odpowiedzi komórek T. Komórka Langerhansa w naskórku służy jako prototyp do badań DC w skórze. Scharakteryzowaliśmy populację DC w ludzkiej skórze właściwej, jeden z pierwszych przykładów tych komórek w narządach nie-limfatycznych innych niż naskórek. Aby zidentyfikować ich odrębne funkcje i fenotyp, polegaliśmy na przygotowaniu wzbogaconych populacji, które emigrują z narządowych eksplantatów skóry właściwej. Komórki skóry mają następujące kluczowe cechy dojrzałego DC: (a) procesy przypominające arkusze lub zasłony, które ciągle się poruszają; (b) bardzo wysokie poziomy powierzchniowych produktów MHC; (c) brak markerów dla makrofagów, limfocytów i śródbłonka; (d) zasadnicza ekspresja adhezji / cząsteczek kostymulujących, takich jak CD11 / CD18, CD54 (ICAM-1), B7 / BB1, CD40; i (e) silna funkcja stymulująca dla spoczynkowych komórek T. Skórne DC są w pełni porównywalne do DC pochodzących z epidermy, z wyjątkiem braku granulek Birbeck, niższych poziomów CD1a i wyższych poziomów CD36. DC wykryto również w eksplantach skóry właściwej myszy. Wnioskujemy, że skórne DC obejmują składniki naskórka i skóry oraz sugeruje, że inne ludzkie tkanki nielimfatyczne mogą również służyć jako źródła typowego immunostymulującego DC.
[hasła pokrewne: eurodent gorzow, wgłobienie jelita, syrop prawoślazowy ulotka ]

0 thoughts on “Ludzka i mysia skóra właściwa zawiera komórki dendrytyczne. Izolacja za pomocą nowej metody i charakteryzacji fenotypowej i funkcjonalnej.”

  1. Ułożenie chorego na boku uchroni poszkodowanego przed zachłyśnięciem się własnymi wydzielinami.