Skip to content

Enterogenezy Escherichia coli opracowują stabilną termicznie enterotoksynę, którą można udowodnić w modelu jelitowym królików in vitro.

2 lata ago

260 words

Enteroaggregative Escherichia coli (EAggEC) były związane z uporczywą biegunką u małych dzieci, ale niewiele wiadomo na temat jej patogenezy. Testowaliśmy aktywność enterotoksyczną w filtratach hodowlanych (CF) szczepów EAggEC w komorach Ussinga z króliczą śluzówką jelita krętego. CF ze szczepu 17-2, prototypowy chilijski szczep EAggEC, powodował większy wzrost różnicy potencjałów i prądu zwarciowego (SCC) niż obserwowany w kontroli HB101, a efekt ten został zniesiony przez wstępną obróbkę proteazą i częściowo stabilną po obróbce cieplnej. Ultrafiltracja preparatów 17-2 CF umiejscowiła aktywne ugrupowanie do zakresu wielkości 2-5 kDa. CF od HB101 transformowanego plazmidem 17-2 wykazywał aktywność komory Ussinga. Mniej niż 10-kD CF frakcji z pięciu z sześciu innych szczepów EAggEC przebadanych w komorach Ussing dało odpowiedzi SCC o podobnej wielkości do 17-2. Aktywność 17-2 CF nie była neutralizowana po wstępnym traktowaniu poliklonalnym przeciwciałem anty-STa. Dodatkowo, wszystkie z siedmiu badanych szczepów EAggEC były niereaktywne przez termostabilny wariant enterotoksyny STa ELISA, były ujemne w teście na ssanie myszy i nie hybrydyzowały z odpornymi na ciepło sondami DNA STh i STP enterotoksyny. Podsumowując, nasze dane wskazują, że 17-2 produkuje enterotoksynę wrażliwą na proteolę o niskim ciężarze cząsteczkowym, częściowo stabilną termicznie, która wydaje się być związana z plazmidem, oraz genetycznie i immunologicznie różna od E. coli STa. Wstępne badania przesiewowe sugerują, że ten fenotyp toksyczności + może być powszechny wśród EAggEC.
[więcej w: detramax żel, laryngolog wikipedia, olx bielawa ]

0 thoughts on “Enterogenezy Escherichia coli opracowują stabilną termicznie enterotoksynę, którą można udowodnić w modelu jelitowym królików in vitro.”