Skip to content

Electroshock: Przywracanie umysłu ad

2 lata ago

365 words

Oskarżenie to opierało się na absurdalnej idei, że ponieważ wszystkie choroby psychiczne można skutecznie leczyć tylko za pomocą psychoterapii, każda inna interwencja może zakłócać pracę pacjenta w zakresie podstawowych problemów psychologicznych. Częsty dwu-trzytygodniowy okres zamieszania związany z leczeniem elektrowstrząsami w tym czasie potwierdził ten pomysł. Dalsza krytyka pochodziła z dyskredytowanych dzieł Thomasa Szasza i innych przeciwpsychopatów . Pomimo pojawienia się skutecznych środków farmakologicznych, psychogenne teorie choroby psychicznej pozostały widoczne do połowy lat 70. XX wieku, a stosowanie leczenia elektrowstrząsami uznano za oznakę nieodpowiedniej psychoterapii. Bardziej ekonomicznie pragmatyczny Kościół Scjentologiczny postrzegał leczenie elektrowstrząsami jako zagrożenie, regularnie demonstrowane przeciwko jego stosowaniu i prowadził poważne ograniczenia prawne w Kalifornii. Ustawodawcy w Kolorado, Tennessee i Teksasie zakazali leczenia elektrowstrząsami samobójczych nastolatków. Podobne rachunki czekają w Arizonie i Vermont. Niedoinformowana krytyka została ostatnio wywołana przez wyciek szkicu pozytywnego raportu chirurga generalnego na temat leczenia elektrowstrząsami.
Pomimo intensywnych badań farmaceutycznych wydaje się, że korzyści płynące z nowych leków na depresję i schizofrenię to głównie zmniejszenie skutków ubocznych i poprawa zgodności; w warunkach trudnopalnych występuje niewielka zwiększona skuteczność, co podkreśla potrzebę przeprowadzenia badania elektrowstrząsowego. Chociaż nowe środki do zaburzeń dwubiegunowych są bardziej obiecujące, pozostaje potrzeba leczenia elektrowstrząsami w leczeniu stanów zapalnych.
Moją jedyną obawą związaną z elektrowstrząsami jest to, że autor jest raczej nieostry w swojej krytyce leczenia psychofarmakologicznego. Jądro prawdy jest takie, że takie leczenie często szkodzi pacjentom przez wielokrotne przełączanie lub dodawanie leków podczas stanów refrakcyjnych z powodu niedostępności lub niewiedzy na temat leczenia elektrowstrząsami. Niemniej jednak byłoby niefortunne, gdyby niektóre niedokładne lub kontrowersyjne szczegóły w książce zostały niewłaściwie wykorzystane, aby usprawiedliwić zaniechanie stosowania leczenia elektrowstrząsami, gdy jest to wskazane. Pozytywnie, poprzez zwiększenie ogólnej świadomości, książka powinna ułatwić przywrócenie leczenia elektrowstrząsami do odpowiedniego miejsca we współczesnym leczeniu psychiatrycznym.
Chester Pearlman, MD
Boston Veterans Affairs Medical Center, Boston, MA 02130

[patrz też: komórki oksyfilne, układ adrenergiczny, niedodma płuc leczenie ]
[patrz też: eurodent gorzów, borówka amerykańska kalorie, olx belchatow ]

0 thoughts on “Electroshock: Przywracanie umysłu ad”